logo

Editorial

Abrakadabra! Amen! Dvě strany téže mince. Přesto kdekdo cítí rozdíl. Odkud pramení? Nezdálo by se sborové „Amen!“ cizinci stejně podivné jako rituální tance Maorů? Kouzla jsou výbuchy světel, metamorfózy, lektvary. Jsou i v „obyčejném“ světě a o nic méně čarovná. Kouzlo může mít osobnost, místo i jedinečný okamžik. Mile nás překvapí kouzlo nechtěného a nezapomeňme na lásku, jejímž časem máj je. Hledejte kouzla na každém kroku a taky tady u nás. Nový měsíc a s ním téma magie — nechte se okouzlit.

Ondra Mikula alias Aid Kid

Asi před pěti lety jsem si na Facebook napsala něco jako: „Chi chi chi… Jdu třídit 90 GB hudby, Ondra Mikula je prostě boží!“. Před těmi léty to sice ještě nebyla Ondrova vlastní autorská hudba, ale pomalu se k jejímu vzniku schylovalo. Pevně jsem věřila v jeho vkus a nechala si od něj doporučit několik interpretů. A dobře jsem udělala, playlist „Ondra výběr“ mám dodnes v iTunes.

Ondra (nebo tedy Aid Kid, jak je dnes znám) to teď prudce rozjíždí nejen na pražské hudební scéně. Podle jeho FB timeline mám pocit, že snad nikdy nespí. Koncert střídá koncert. Ondra je jako tsunami, přestože jeho stylem je chillwave. Tahle jemná melodická elektronická hudba, která je doplněná vizuálem od Kateřiny Černé, si vás získá, i když třeba jinak experimentální elektronické hudbě neholdujete. Alespoň tak se to stalo mně.

Znám Ondru už ze školy. Chodili jsme spolu na gympl a pak jsme se potkávali i mimo školu, třeba na plese. Pamatuji si na debaty o kafi ala božské ambrózii a taky na jednu školní akademii, kde Ondra hrál ještě v kapele Daydream Nation. Je inspirativní sledovat, kam až došel, jak dělá něco, co má a měl vždycky rád, a jak je v tom dobrý a úspěšný.
Ondra je ale také skaut. A i když má v medailónku na FB napsáno, že je ze střediska Stopaři od nás z Prahy 8, já ho znám jako Štiku ještě ze střediska Vatra. Právě tam se shodou okolností potkal i s další členkou redakce Rovergroundu – Laurou. Tehdy byl na táboře jedním z pouhých dvou vlčat, takže ho nikdo nemohl přehlédnout.

Osobně se s Ondrou se můžete potkat na další besedě z cyklu Skautské vize a to v úterý 10. června od sedmi hodin večer v kavárně Souterrain. Vizi pořádá Skautský institut, který (v nedávno upraveném novém hávu, jenž rozhodně stojí za shlédnutí) pod sebou konsoliduje další odnože, jako je právě Vize, Skautské Století či knihovna, a konečně v té přehršli skupin dělá jakž takž pořádek a snaží se jej udržet. Institut sám o sobě píše: „Pečujeme o paměť skautingu, popularizujeme ji a zpřístupňujeme k bádání. Ptáme se, jakou stopu nechává skauting na světě. Vytváříme prostor pro setkávání, debatu a hledání nových impulsů.“ Což myslím mohu směle podepsat, protože na besedě s Aid Kidem se jistě potkáme a můžeme i debatovat.

 

Foto: FB Skautské vize

Autor

Frů-Frú

21 let. Studuje na UK biologii a vede skautky a rovery u 88. střediska Radost. Ve volném čase ráda putuje a posedává po kavárnách.

Latest posts by Frů-Frú (see all)

Komentáře

  • Tlampa

Další čtení:

  • Olbram Zoubek Last MinuteOlbram Zoubek Last Minute Nikdy dřív jsem nenavštívila žádnou výstavu soch, jméno Olbram Zoubek jsem znala jen z pomníku obětem komunismu na úpatí Petřína v Praze a plakátů zvoucích na jeho výstavu. Přesto (nebo právě proto...
  • Na internetu nikdo neví, že jsi pesNa internetu nikdo neví, že jsi pes Internet je skvělý vynález. Umožňuje způsoby komunikace a distribuce informací dříve nemyslitelné. Umožňuje Roverground. Umožňuje nevídanou demokratizaci forem a disciplín od hudby a filmu až k věd...
  • Všechny strany SílyVšechny strany Síly Když v rámci tématu „Magie“ padl návrh napsat článek o Síle, nejdříve jsem protestoval. Síla, tedy ta mystická, síla ze světa Star Wars... to přece není žádná magie. Ačkoliv je z hlediska budování ...